9 Ekim 2013 Çarşamba

Kına Gecesi Hediyelikleri ve Organizasyonu

Merhaba zarif hanımlar;
İki hafta önce kız kardeşimi evlendirdik. Aylardır süren düğün hazırlıkları, iki ayrı şehirde düğün olması, benim okuldan izin alıp gitmem, yol yorgunlukları vs vs derken yeni yeni dinlendiğimi hissettim ve aldım elime klavyeyi, yazmaya koyuldum.
Kına gecesi için İstanbul'da yaşamanın avantajını kullanarak kardeşim için süpriz bazı hazırlıklar yaptım. Eminönü bu konuda bulunmaz bir adeta cennet. Türlü türlü hediyelik ve süs eşyalarını çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Hem kullanışlı hem de hatıra olsun diye ben ayna almayı tercih ettim. Tanesi 50 kuruş gibi çok ekonomik bir rakama aldığım aynaların arkasına renkli çıktı sayesinde "Mürşide'nin Kınası" yazısı ve kardeşimin resmini yapıştırdım. Gümüş ve kırmızı tül keselere koyduğum aynaları kına gecesine gelenlere dağıttık. Misafirler tarafından oldukça ilgi çekici ve hoş karşılandı. Şirin bir hatıra oldu hepimize :)
Tabi kına gecesine dair hazırladıklarım sadece bu aynalar ile sınırlı değildi. Okuldaki resim öğretmenimizin yardımıyla strafor köpükten fotoğraf çerçevesi hazırladım. Kırmızı kalpler ise okulda kullanılan bir programa ait dekor süslemesiydi. Kına gecesini evde yaptığımız için süsleme olarak çok işe yaradılar. Ayrıca resimdeki sepetlerden ikisini de kardeşlerimle birlikte kendimiz süsledik. (ya da süslediğimizi zannetmiş olabiliriz) hangileri olduğunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek :))


Son olarak size düğünde takı için kullanılacak iğneleri koymak için hazırladığım iğnedanlığın resmini paylaşacağım. Tüm bu hazırlıklar ışık hızında hazırlandığı için resimleri de alelacele çekildi. Bu iğnedanlığı mutfakta kullandığımız bir kasenin içine bulaşık süngerleri koyup üzerini şifon ve tül ile kaplayarak yaptım. Pembe kurdelanın üzerindeki süsü ise bir nikah şekerine ait  süsü alıp silikonla yapıştırmak suretiyle oluşturduk.

Düğün ile ilgili ilerleyen zamanlarda başka postlar da gelecek ama şimdilik hepinize güzel günler, hoş vakitler :)
SEYNEP

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...